HABERLER

BOZKIR GÜZELLEMESİ’NE TAM NOT

22.06.2023

 

ESKİŞEHİR KENT KONSEYİ GÖNÜLLÜLERİNİN TİYATRO OYUNU BÜYÜK BEĞENİ ALDI

 

Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu’nun gönüllü üyeleri tarafından Bozkır Güzellemesi adlı tiyatro oyunu sahnelendi.  Salonun tamamını dolduran izleyicilerin büyük beğenisini toplayan oyuncular, oyun sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Eskişehir Kent Konseyi ‘nin şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sunan çalışmaları devam ediyor. Tamamen gönüllü oyuncuların bir araya gelerek sahnelediği Bozkır Güzellemesi adlı tiyatro oyunu Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Geceye Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu ve vatandaşlar katıldı. Yönetmenliğini Kültür Sanat Çalışma Grubu üyelerinden Enis Zeytinler’in yaptığı  “Bozkır Güzellemesi”  ile seyirci karşısına çıkan oyuncular, sanatsever izleyicilerden büyük alkış aldı. Gece sonunda konuşan Nuray Akçasoy “Eskişehir Kent Konseyi olarak yeni anlayışların, çağdaş düşüncelerin topluma en güçlü ve kalıcı biçimde sanat yoluyla ulaştığı bilinciyle her yaştan hemşehrimizin sanat yapmasına ve izlemesine katkı sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de tamamen gönüllülük ruhuyla hareket ederek, aylardır çalışan ve ortaya bu harika oyunu çıkaran tüm gönüllülerimizi kutluyor, tiyatro sanatına sundukları anlamlı katkı için her birine teşekkür ediyorum.”dedi.

Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu ise oyunun yönetmenliğinden, dekor ve afiş tasarımına kadar her detayının Kent Konseyi gönüllüleri tarafından hazırlandığına dikkat çekerek “ Tiyatro sahnesi insanların aynasıdır. Gördükleriyle gülerler ders alırlar. Tiyatro insanlara davranış biçimi verir. Sizlerin de gönüllü olarak gösterdiğiniz çaba ve sanata verdiğiniz önem için hepinize teşekkür ederim.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yönetmen ve oyunculara teşekkür belgesi takdim edildi.

PAYLAŞ