HABERLER

DAHA UMUTLU BİR GELECEK İÇİN 16 BİN EKO-KAHRAMAN  

25.05.2023

 

Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubunun “Geri Dönüştür,Dünyayı Değiştir” projesi kapsamında şehrimizin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yaptığı, öğrencilerin çevre ve iklim krizi farkındalığını yükseltecek bilgilendirme eğitimleri ile 23 bin öğrenciye ulaşıldı.

Eğitimlere katılan Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, geri dönüşüm eğitimleri ile binlerce öğrenciye ulaştıklarını ifade ederek "Kentimizin sürdürülebilir geleceğine yönelik yaptığımız en önemli çalışmanın, çocuklarımıza geri dönüşümün önemine dair verilecek eğitimler olduğunu düşünüyoruz. Eğitimlerimize katılan 16 bin EKO-Kahramanımızın doğanın ve insanların hep birlikte gelişebileceği bir geleceği inşa edebilmeleri için ısrarcı ve tutarlı çalışmalar gerçekleştirmeye kararlıyız. Dünyamızı bulduğumuzdan daha iyi durumda bırakmak istiyoruz. Daha umutlu bir gelecek için bilimin bize gösterdiği yolu izleyen gönüllü eğitimcilerimiz ve konunun uzmanları ile yeni dönemde de eğitimlerimiz devam edecek." dedi.

Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Selma Güder ve gönüllü öğretmenler Hürriyet Akyüz, Nesrin Düşmezkalender ve Mehmet İlhan tarafından verilen eğitimlerde, öğrencilere geri dönüşüm ve geri dönüşümün dünyamız için önemi anlatıldı. Başkan Güder bu yılın son eğitiminin verdikten sonra yaptığı konuşmada verimli geçen bir dönemi bitirdiklerini kaydederek "Çocuklarımızın konuya ilgisini görmek, geri dönüşümün geleceği açısından hepimizi umutlandırıyor.Bizlere destek olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre başta olmak üzere tüm okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

 

 

PAYLAŞ