HABERLER

ENGELLİ OLMAK, HAYATI YAŞAMAK İÇİN ENGEL DEĞİL

11.05.2023

Eskişehir Kent Konseyi, 10-15 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Zihinsel Engelliler Derneği (SOMET) ve Uğur Böcekleri paydaşlığında tiyatro gösterisi düzenledi. Zihinsel engelli bireylerin sahneye çıkarak yeteneklerini sergilediği tiyatro gösterisi vatandaşlardan büyük beğeni aldı.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da seyircilerle buluşan tiyatro gösterisi, izleyicilerden büyük alkış aldı. 8 kişilik oyuncu kadrosundan oluşan tiyatro oyununda, Odunpazarı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören zihinsel engelli bireyler yeteneklerini sergiledi. Romantik komedya türündeki oyunu, seyirciler büyük bir ilgi ile izledi.

Oyun sonunda konuşan Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, son derece etkileyici ve örnek teşkil eden bir oyun izlediklerini belirtti, tüm oyuncuları ve oyunun sahnelemesinde emeği geçenleri tebrik ederek, teşekkür belgesi takdim etti. Bu tür programların hem engelli bireylerin neler yapabileceğini göstermek açısından hem de farkındalık anlamında önemli olacağını düşündüklerini belirten Kapanoğlu “Bizler her zaman ‘engelli olmak, hayatı yaşamak için engel değil’ sloganı ile hareket ediyor ve çalışmalarımızı, desteklerimizi bu yönde ilerletiyoruz. Bugün de hayatı yaşamak için engel olmadığını, pırıl pırıl genç kardeşlerimizin sahneledikleri oyun ile bir daha gördük. Tekrar hepsini tebrik ediyor, insanlık onuruna yaraşır şekilde kendine yeten ve özgürce yaşayan engelli bireyler için gerekli tüm erişim koşullarını sağladığımız, saygı, sevgi ve karşılıklı hoşgörüyü eksik etmediğimiz bir dünya temenni ediyorum.”diye konuştu.

PAYLAŞ