HABERLER

MİNİK CANLARIN ŞENLİK GÜNÜ

28.06.2022

 

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından bu yıl 8.incisi düzenlenen ‘Satın Alma Sahiplen Pati Şenliği’nde hayvan barınağındaki canlar, kendilerine şefkatli kollar buldu. Barınaklardan gelen yavru köpek ve yavru kedilerin tamamının sahiplendirilmesiyle tüm şenliklerde toplam 326 minik can sıcacık evlerine kavuştu.

 

Haller Gençlik Merkezi park alanında düzenlenen şenlikte pet shoplardan hayvan satın almak yerine barınaktaki canlara sahiplenilmesine vurgu yapıldı. Hayvan barınağından getirilen minik canlar, hayvan severler tarafından sahiplenildi. Patilileri sahiplenen vatandaşlara ise veterinerler tarafından hem bakımları hakkında bilgi verildi hem de hayvanın takibi için sahiplenen kişinin bilgileri kayıt altına alındı. Adeta panayır tadında geçen şenlikte stant açan katılımcılar, minik canlar için çalışmalar yaptılar.

 

“HAYVANLAR ÇOCUĞUNUZU KORUR”

 

Pati şenliğinde konuşan Hayvan Hakları Çalışma Grubu Ece Bilgin, “Satın Alma Sahiplen” şenliğimizde bir aradayız. Çok mutluyum çok gururluyum. Başta Büyükşehir Belediye başkanımız Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere Tepebaşı Belediyemiz ve Odunpazarı Belediyemiz bizim her türlü aktivitemizde yanımızda. Buradan bir mesaj vermek istiyorum. Çocuklarınızı hayvanlardan değil, sapık ruhlu insanlardan koruyun. Hayvanlar yaradılış nedeniyle çocuklarınızı korur. ‘Aman evladım hayvanı elleme ısırır’ demeyin. Aksine onlara emanet edin” dedi.

 

Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu  ise “Bu güzel şehrin aslında güzel can korumacı insanlarına hoş geldiniz demek istiyorum. Şehir, hayvanlar, canlar, insanlar hep bir arada yaşadığı zaman gerçek bir şehir oluyor. O yüzden Eskişehir çok şanslı. Sokak hayvanlarına sahip çıkan insanlar var bu şehirde. Kapısının önüne bir kap su ve yemek koyan, geceleri çıkan gizlice yerleştiren insanlar var. Bir taraftan da örgütlü olarak bu canları koruma sevdamız var. Eskişehir Kent Konseyimizin Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllülerimiz bizim en büyük kahramanlarımız  ” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında şenliğin gerçekleşmesinde katkıları olan Kurum ve kuruluş ve ve hayvan dostlarına desteklerinden dolayı teşekkür belgesi verildi.

PAYLAŞ