HABERLER

TİYATRO ŞENLİĞİ HALKIN YOĞUN İLGİSİYLE DEVAM EDİYOR

02.06.2022

 

Eskişehir Kent Konseyi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları paydaşlığında, bu yıl 8’incisini düzenlediği Türkiye’nin bir ay süren, en uzun soluklu Liselerarası tiyatro festivali olan  "Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği", Eskişehirli tiyatro sevenlerin yoğun ilgisi ile devam ediyor.


Sahne sanatlarının gözdesi tiyatro her yaştan sanatseveri bir araya getirmeye devam ediyor. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği kapsamında hafta içi her gün Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Turgut Özakman Tiyatro Sahnesi’nde sahnelenen oyunlar bu güne kadar 2 bini aşkın seyirciye ulaştı. Liseler arası Tiyatro Şenliğinin gençler için oldukça verimli geçtiğini anlatan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy,  “Zor günlerden geçiyoruz ancak umutlarımızı devamlı taze tutmak için hepimize görev düşüyor. Bizi içimize kapanmaya zorlayanlara karşı vereceğimiz en güzel cevap, yaşama bağlılığımızı göstermek. Bunun için tiyatro festivalini çok önemsiyoruz. Gençlerimiz bu şenlik ile hem özgüven kazanıyor hem de sosyalleşiyor. Bu yıl sahnelenen oyunlarımız son derece başarılı. Gençlerimizin istekli olduğunu görmek bizi çok mutlu ediyor. Ayrıca görüyoruz ki Eskişehirli hemşehrilerimiz de oyunlarımızı yakından takip ediyor. Vatandaşlarımızın oyunlara olan yoğun ilgisi gençlerimizi de teşvik ediyor" dedi.


Tiyatro sanatının gelişmesine önemli katkılarda bulunmuş ustalara minnet ve saygı duymak amacıyla bu yıl usta oyuncu Rasim Öztekin anısına düzenlenen ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği 8’inci Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde oyunlar, 10 Haziran tarihine kadar hafta içi hergün saat 18.00’da Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Turgut Özakman Tiyatro Sahnesi’nde seyirci ile buluşmaya devam edecek.

 

PAYLAŞ