HABERLER

İMAMOĞLU: “KENT KONSEYLERİ, YEREL DEMOKRASİNİN GÜÇLÜ BİR ENSTRÜMANIDIR”

24.02.2022

 
Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin, Başkanımız Nuray AKÇASOY’un da Üyesi olduğu Yürütme Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
Saraçhane’de bulunan başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette İmamoğlu, Başkanımız Nuray Akçasoy, İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Üyeleri ile bir süre sohbet etti. Kendisine nezaket ziyaretinde bulunan Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ni, ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, katılımcı yönetim anlayışı gereği Kent Konseylerini önemsediğini belirterek “Kent Konseyleri, yerel demokrasinin güçlü bir enstrümanıdır. Katılımcılığın en üst seviyeye ulaşması ve gerçekten Türkiye’de mutlu, özgür bireylerin yaşadığı, keyifli şehirlerin olduğu bir ülke olma hayalimizin önemli mekanizmaları olarak sizlere başarılar diliyorum”dedi.
İmamoğlu’nun katılımcı yönetim anlayışını hayata geçirmek üzere gerçekleştirdiği çalışmaların İstanbul için büyük bir şans olduğunu belirten Başkanımız Akçasoy ise, İstanbul ülkemizin ve hatta dünyanın en önemli şehirlerinden birisi ve ülkemizdeki diğer kentlerle olan bağının en kuvvetli olması gereken kentimiz. Zira, bu yüzyılın şehirlerin yüzyılı olacağını düşünüyorum dedi. Akçasoy, bu noktada Kent Konseylerinin dayanışma halinde olmasının Katılımcı Yönetim anlayışının gelişmesi adına üretilecek çalışmalarda çok önemli olduğunu, bu nedenle Türkiye Kent Konseyleri Birliği Olarak İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ve İstanbul Kent Konseyi ile işbirliği içerisinde olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, gösterdiğiniz yakın ilgi ve sıcak ev sahipliğiniz için teşekkür ediyorum diye konuştu.

PAYLAŞ