HABERLER

GÖNÜLLÜ ÇALIŞMALAR ÖRNEK OLUYOR

08.07.2021

 

Sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarıyla dikkat çeken Eskişehir Kent Konseyi, örnek olmaya devam ediyor. Kurum, kuruluş ve işletmeler de Eskişehir Kent Konseyi’nin yürüttüğü gönüllü çalışmalarda işbirliği için ziyaretlerde bulunuyor.

Bu kapsamda PUPA Mama yetkilileri, sosyal sorumluluk projelerinde ortak akıl misyonuyla hareket eden Eskişehir Konseyi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Kent Konseyi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen görüşmede konuşan şirket yetkilisi, Eskişehir Kent Konseyi’nin kentsel sorunların çözümünde ortak akıl oluşturma misyonuyla kadınlar, çocuklar, dezavantajlı bireyler, sahipsiz hayvanlar, çevre, kültür, spor ve sanata yönelik tüm sosyal sorumluluk projelerini gönüllüleri ile birlikte başarılı bir şekilde hayata geçirdiğini ifade ederek “Bizler de PUPA Mama olarak sokak hayvanlarına karşı duyarlılığı ve hayvan sevgisini artırmak, onlarla beraber uyumlu yaşama bilincini gerçekleştirmek amacıyla gönüllü olarak çalışan Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubunun her zaman imkânlar dâhilinde yanlarında olmaktan mutluluk duyuyoruz. “dedi.

Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy “Eskişehir Kent Konseyi ailesi olarak, Hayvan Hakları Çalışma Grubumuza verdikleri destek için PUPA Mama’ya ve tüm hayvanseverlere yürekten teşekkür ediyor, sokak hayvanlarına karşı olan ilgi ve duyarlılığın artmasını diliyorum. ”dedi.  Akçasoy sözlerine “Gönüllülerimiz ellerinden geleni yapıyor. Tedavi, kısırlaştırma, besleme... Ama özellikle hayvan haklarının korunması adına yapılması gereken daha çok şey var. Ayrıca her zaman söylediğimiz gibi bir sokak hayvanı sahiplenmek kendiniz için yapacağınız en iyi şey olacaktır. Güvenli ve sıcak bir yuvaya kavuşan sevimli dostunuz bundan böyle en sadık dostunuz olacaktır. Lütfen patili dostlarımızı satın almayalım, sahiplenelim.” diye devam etti.

Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin ise çalışma grubu olarak olarak bugüne kadar kentimiz de yaşayan çok sayıda kedi ve köpeğin beslenmesi, tedavileri ve sahiplendirilmelerini sağladıklarını vurgulayarak şöyle devam etti: “ Dünden bugüne çok şey değişti. Canlarımızla birlikte yaşama ve onlar için bir şeyler yapma bilinci her geçen gün gelişiyor. Mama ve tedavi masrafları Hayvan Hakları Çalışma Grubu üyelerimizin gönüllü katkıları ile sağlanmaktadır. Hayvan dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaları noktasında gösterdikleri işbirliği için PUPA Mama ’ya ve tüm hayvansever dostlarımıza çok teşekkür ederim.”

PAYLAŞ