HABERLER

SAĞLIK EN DEĞERLİ HAZİNEMİZ

07.04.2021

 

Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu öncülüğünde bir araya gelen Eskişehir Bilecik Tabip Odası, Eskişehir Bisiklet Derneği ve Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu “Dünya Sağlık Günü ve Sağlık Haftası” sebebiyle basın açıklaması yaptılar.

Kent Konseyi Toplantı Salonunda yapılan açıklamada konuşan Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Selma Güder, 1 yılı aşkın süredir yaşadığımız pandeminin sağlığın en önemli ve en değerli hazinemiz olduğunu bir kez daha hatırlattığını vurgulayarak “1 yılı aşkın süredir hiçbir zaman gündemimizden düşmeyen Kovid-19 pandemisi kendimize, sağlığımıza daha da dikkat etmemiz gerektiğini, tedbiri, gayreti, mücadeleyi bizlere adeta öğretti. Bu yaşamsal konuda sağlıkçılarımızın çalışmalarının yanı sıra Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu olarak sağlıklı yaşam bilincinin yaygınlaştırılmasına büyük önem vermekteyiz. Sağlıklı beslenmeden koruyucu önlemlere kadar hemşehrilerimizin her konuda doğru bilinçlendirilmesinin içinde bulunduğumuz zor zamanlarda daha da önem kazandığını biliyoruz. Unutmamalıyız ki,  sağlıklı olma gayreti aslında her birimiz için bir vatandaşlık sorumluluğudur ve bir toplumun mutluluğu, refahı, bireylerinin ruh, zihin ve beden sağlığı ile doğru orantılıdır. ”dedi.

Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu, Eskişehir Bilecik Tabip Odası, Eskişehir Bisiklet Derneği ve Eskişehir Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu olarak vatandaşlara çağrıda bulundıklarını belirten Güder, şöyle devam etti:

“En değerli hazinemiz olan sağlığımızı korumak için birey olarak son derece basit ama etkili tedbirler alabiliriz. Özellikle bu dönemde evde basit hareketler yapmak, açık havada yürüyüşe çıkmak ya da bisiklet sürmek gibi hareketimizi arttıracak egzersizler ruhsal açıdan iyi hissetmemizi sağlayacak, hasta olma riskimizi de azaltacaktır.

Başta ülkemizin dört bir yanında  insan hayatını her türlü menfaatin üzerinde tutarak büyük bir fedakârlıkla görevlerini yerine getiren, özellikle de koronavirüsle mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarımız olmak üzere insan sağlığı için çaba sarf eden, emek veren tüm kurum kuruluş ve hemşehrilerimizin 7 Nisan Dünya Sağlık Günü ve Sağlık Haftası'nı kutluyor, pandemiyle mücadelede aramızdan ayrılan sağlık çalışanlarımızı sonsuz rahmet ve minnetle anıyoruz.”

 

 

 

PAYLAŞ