HABERLER

BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYLERİ ANKARA’DA BULUŞTU

16.03.2020

 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği tarafından Ankara Kent Konseyi ev sahipliğinde düzenlenen “Büyükşehir Ölçeğinde Kent Konseyleri Çalıştayı “na Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu katıldı.

Ülkenin dört bir yanından Kent Konseyi temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda, kent konseylerinin gelişimi için yapılması gerekenler konuşuldu. Çalıştayda konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyedeki bir komisyonda görüşülen herhangi bir konu hakkında o konuyla ilgili konseyin de görüşünün alınması gerektiğini söyledi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Mürsel Sabancı ise, kent konseyleri ile ilgili konuşmaya ve çalışmaya devam edeceklerini dile getirerek "Kent konseylerinin, kente ve kentliye kattığı değer önünde saygıyla eğilinmesi gereken bir değerdir. Yapılan işler siyasi elle veya parayla yapılacak işler değildir. Yaptığınız işler şehre olan tutkunuzla, birbirinize olan güveninizle, inancınızla ve vatan ile millet sevgisiyle yapılacak işlerdir." diye konuştu.

Öte yandan, çalıştayın yarınki oturumunun ise koronavirüsü salgını nedeniyle tedbir amaçlı iptal edildİ.

 

PAYLAŞ