HABERLER

BİSİKLET EVİ FESTİVALİ BAŞLADI

28.06.2019

 

Eskişehir Bisiklet Derneği’nin Eskişehir Kent Konseyi paydaşlığında düzenlediği “Eskişehir Velesbid Bisiklet Evi Festivali” Ulus Anıtı üzerinden başladı. “Bisiklet kanattır uçurur maviliklilere” sloganı ile başlayan festivale, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından bisiklet severler ile görme engelli vatandaşlar da tandem bisikletleri ile katıldı.

Festival açılış töreninde konuşan Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, her yıl olduğu gibi bu yıl da bisiklet festivaline destek vermekten son derece memnuniyet duyduklarını belirtti. Konsey olarak bu tür aktivitelere destek vererek, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını ifade eden Kapanoğlu “Öncelikle bisiklet sporunun faydalarının sadece sağlık alanında değil, genel olarak değerlendirilmesi lazım. Bisiklet kullanmak hava kirliliğinin önüne geçerken ozon tabakasına dost, trafiğe çözüm ve enerji tasarrufudur. Tandem bisikletleri ile aramızda olan görme engelli arkadaşlarımızın da bu tura katılması; her şeye rağmen bir arada olmanın, bir olmanın sembolü olarak çok önemli. Tüm katılımcılarımıza ve bisiklet severlere çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Eskişehir Bisiklet Derneği Başkanı Rahime Çelen ise, bisiklet kullanımını arttırmak adına gerçekleştirilen organizasyonlarda Eskişehir Kent Konseyi’nin kendilerine her zaman destek olduğunu ifade ederek, Kent Konseyine teşekkür belgesi takdim etti.

PAYLAŞ