HABERLER

YERELDEN EVRENSELE DANS BÜYÜLEDİ

24.06.2019

 

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenlendi. SALUTEM Dans Okulu paydaşlığında düzenlenen gösteriye, Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.

Anadolu’dan seçmeler, Latin Dansları ve modern dans gösterileri, özel tasarım kostümleriyle izleyicilere görsel bir şölen yaşatılan gece, Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İzleyenler, özel ışık efektleri ve barkovizyon gösterisi altında gerçekleşen gösterinin atmosferine hayran kaldı. Dansçılar kostümleri ile olduğu kadar, makyajları ve tarzlarıyla da alkışları topladı. İzleyiciler gösterinin sonunda dansçıları dakikalarca ayakta alkışladı.

Çeşitli yaş gruplarından 500 dansçının yerelden evrensele birçok ülkenin tematik dans gösterilerini sunmasıyla sona eren gecede, Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri, çocukların ve gençlerin, sahne sanatlarının en güzel dallarını öğrenirken, dans etmenin de mutluluğunu yaşadığını söyleyerek  “Bugün inanılmaz bir izleyici kitlesine, Anadolu kültürünün birçok özelliklerini danslarıyla sunan SALUTEM Dans Okulu yönetici ve eğitmenlerine teşekkür ederim.”dedi.

PAYLAŞ