HABERLER

ESKİŞEHİR’İN ÇOCUK HALİ

10.06.2019

 

Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi paydaşlığında gerçekleştirilen “Eskişehir’in Çocuk Hali ” adlı resim sergisi Espark AVM’de açıldı. 

Geçen yıl başlatılan proje kapsamında farklı ilkokullardan gelerek,  gözetmenler eşliğinde Eskişehir’i gezen çocuklar, izlenimlerini öykü, şiir ve resim olarak yansıttılar. Serginin açılış konuşmasını yapan proje katılımcısı öğrencilerden Asya Nur Ordu, Eskişehir Kent Konseyi ve TEGV işbirliği ile yürütülen çalışmada yer almaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Ordu “Burada sınırsız ve sonsuz bir dünyadayız. En önemlisi ise hayal gücümüzü kullanmayı öğreniyoruz.”dedi.

Daha sonra söz alan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi Müdürü Serpil Öztürk ise projeyi iki yıldır yürüttüklerini belirterek, önümüzdeki yıllarda da sürdürmek istediklerini belirtti. Kent Konseyi olarak çocuklara yönelik çalışmaların içinde bulunmaktan ve desteklemekten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise “Projede emeği geçen Kültür Sanat Çalışma Grubumuz, TEGV yöneticilerimiz,  gönüllülerimiz, minik öğrencilerimiz ve velilerimize teşekkür ediyorum.”dedi. Akçasoy konuşmasının ardından projeye katkı sağlayanlara teşekkür belgesi takdim etti.

Çocuk gözünden Eskişehir’in anlatıldığı sergi, 14 Haziran 2019’a kadar gezilebilecek.

PAYLAŞ