HABERLER

ESKİŞEHİR'İN ÇOCUK HALİ

03.04.2019

 

 

Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu ve TEGV Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen “Eskişehir’in Çocuk Hali” Kulüp etkinliği bu yıl da devam ediyor.

 

 

Çocukların yaşadıkları şehri, düşleriyle, renkleriyle, kendi sözcükleriyle tanımamızı amaçlayan kulüp etkinliğinde çocuklar yaşadıkları şehri yakından tanıma olanağı bulurken aynı zamanda yaratıcı yazma, 5N 1K kuralı ile haber oluşturma, gözlem yapabilme ve gözlemlerini yazı7resme dökme becerileri kazanacaklar.

 

Kent Konseyi desteği, Kültür Sanat Çalışma Grubu ve TEGV gönüllülerinin yer aldığı çalışmada etkinlik sonunda ortaya çıkacak ürünler değerlendirilerek geçen yıl olduğu gibi şehrimizin çeşitli noktalarında sergilenecektir.

Ayrıca, tüm çocuk çalışmalarının bir kitap da toplanıp, İngilizce ve Almanca’ya çevrilerek yurt dışındaki yaşıtlarıyla paylaşma fırsatı verme düşüncesiyle yola çıkılan bu projeyle dilenir ki bu kitabı okuyan çocuklar Eskişehir’i hayalinde canlandırıp görmek istesin.

PAYLAŞ