HABERLER

HUKUK SÖYLEŞİLERİ BAŞLADI

12.03.2019

 

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu paydaşlığında her ay farklı bir konunun yer verileceği Hukuk Söyleşileri başladı. Bilgilendirme ve soru -cevap şeklinde gerçekleştirilecek söyleşiler ile vatandaşların hakları konusunda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Eskişehir Kent Konseyi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen söyleşiye Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Betül Duman ve vatandaşlar katıldı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” konusu ile Avukat Pınar Arpacı sunumuyla başlayan söyleşide şiddeti doğuran nedenler ve çözüm önerileri konuşuldu. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine vurgu yapan ve bu durumu kadın erkek herkesin yaşadığına dikkat çeken Arpacı “Toplumsal cinsiyet ilişkileri şiddet, ayrımcılık ve eşitsizlikten besleniyor. Kadınlar ve erkekler kendi tercihlerini değil toplumun verdiği rolleri üstleniyorlar. Eşitsizliğin başladığı yerde de şiddet doğuyor. Kendini üstün gören bir canlı karşı tarafa şiddet göstermeyi kendinde hak olarak görüyor.”dedi.

Söyleşi sonunda Arpacı’ya teşekkür belgesi takdim eden Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu “Kent Konseyi olarak böyle bilgilendirici söyleşileri vatandaşlarımızla buluşturmayı önemsiyoruz. Bugün başlayan söyleşilerimiz farklı konularla devam edecek. Gösterdiği ilgi için Eskişehir Barosu avukatlarımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.

PAYLAŞ