HABERLER

TÜRKİYE VE ORTADOĞU'NUN GELECEĞİ KONUŞULDU

17.02.2019

Eskişehir Kent Konseyi, anlamlı ve ses getiren bir etkinliği Eskişehirlilerle buluşturdu. Emekli Tümgeneral / Yazar Ahmet Yavuz tarafından verilen “Türkiye ve Ortadoğu’nun Geleceği” adlı konferansta ülkemizi bekleyen tehlikeler ve çözüm önerileri konuşuldu.
Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirilen konferansa Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve çok sayıda Eskişehirli katıldı. 
Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu’nun açılış konuşmasının ardından sahneye davet edilen Yavuz, Eskişehir’de bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Daha sonra konferansa başlayan Yavuz, Türkiye’nin geleceği ile ilgili duyduğu kaygıları ve Ortadoğu politikaları ile ilgili ülkemizi bekleyen tehlikeleri anlattı. Yavuz, bu tehlikelerin bertaraf edilebilmesinin yolunun ülkenin doğru yönetilmesinden ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı, Atatürk’ün izinde laik bir çizgide halk iktidarından geçtiğini söyledi. Soru ve cevaplarla devam eden konferans sonunda Kent Konseyi Başkanı Akçasoy, paylaştığı değerli bilgiler için Yavuz’a teşekkür ederek plaket takdim etti. Konferans sonunda Yavuz’a kitap imzalatmak isteyen izleyiciler uzun kuyruklar oluşturdu.

PAYLAŞ