HABERLER

KORUMAK VE KORUNMAK İÇİN MASKE KULLANIN

07.02.2019

Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu, salgın hastalıklardan korunmak amacıyla maske takma kampanyası başlattı. Mikroplardan korunmanın en kolay yolunun maske takmak olduğuna dikkat çeken grup üyeleri, vatandaşa maske dağıtarak farkındalık yarattı.

Kampanya hakkında bilgi veren Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Sadife Aşıcıel, birçok medeni ülkede hastaların maske takmasının daha sorumlu bir davranış kabul edildiğine vurgu yaparak “ Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu olarak bizlerde, bu gün itibari ile süresi olmayan ve bu şehirde yaşayan herkesin alışkanlık haline getirdiğini görene kadar çalışmalar yapacağımız bir maske takma kampanyası başlatıyoruz. Bunun nedeni ise herkesi salgın hastalıklardan korumaktır. Hepimiz özellikle toplu taşıma araçlarında ve kalabalık alanlarda kendimizi korumak ve eğer kendimizde herhangi bir virüs varsa başkalarına bulaştırmamak için maske takmalıyız.”dedi.

Yetkililere de seslenen Aşıcıel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hasta kişilerin enfeksiyon yayması sebebiyle hastanelerimizde bir maske dolabının olması ve görevlilerin hasta olan kişilere maske takmasını önermesi ve hatta zorunlu hale getirilmesini yetkililerden önemle rica ediyoruz.”

 

PAYLAŞ