HABERLER

KÜLTÜREL EZGİLER BÜYÜLEDİ

30.01.2019


Eskişehir Kent Konseyi Şehrin Renkleri Korosu tarafından ikincisi gerçekleştirilen“ Kültürel Ezgiler Konseri” izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Salonu hınca hınç dolduran Eskişehirliler, kültürel mirasımıza vurgu yapılan konseri büyük bir coşku ile izledi.
Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde Koro Şefi Figen Alkılıçgil’in yönetiminde düzenlenen konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Ertuğrulgazi Yörük ve Türkmen Dernekleri Federasyonu Başkanı Halil Türkan, Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı Başkanı İsmail Kılıç, Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Cafer Onası, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Evren Olcay, Kuzey Kafkas Karaçay-Balkar Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Abdülkadir Hasdemir, Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Bahar Bilen, Emirdağlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Türkseven, Karadenizliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı temsilcisi Nurcan Sarıcaoğlu, İş Adamı Göral Çatak ve vatandaşlar katıldı. 
Konserin açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Şehrin Renkleri Korosunun kuruluş amacını anlattı. Kapanoğlu “Yakın geçmişin kültürel mirasını gelecek nesillere taşımayı hedefleyen “Şehrin Renkleri Koromuz” tüm Türkiye’ye örnek olan güzel Eskişehirimizin geçmişi ve geleceği yani hemşehrilerimizin hikâyesidir.”dedi.
Açılış konuşmasının ardından Orta Asya’dan Balkanlara, Kafkaslardan Kırım’a uzanan bir yolculuğun sahneye aktarıldığı akşamda 9 farklı kültür tek sahnede bir araya geldi. Kültürel şarkıların söylendiği, halk oyunlarının sahnelendiği organizasyon sonunda Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy geceye katkı sağlayan herkese teşekkür ederek “Tarihe kalıcı bir not olarak düşecek ve gelecek nesilleri geçmişin değerli mirasıyla buluşturacak başlı başına bir kültür hazinesi olan bu projeyi ikinci kez sizlerle buluşturuyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Koromuzun amacı sadece müziklerimizi bir araya getirmek değil kardeşliği de vurgu yapmak. “dedi.
Gece sonunda konsere katılan vatandaşlar keyifli ve farklı bir organizasyona katıldıklarına ifade ederek, kent konseyine teşekkür ettiler.

PAYLAŞ