HABERLER

KONSEYDEN ÇEVRE DOSTU SERGİ

22.01.2019

 

Eskişehir Kent Konseyi, tamamen geri dönüşüm malzemeleri ile hazırlanan “Hünerli Eller, Eskiyi Yeniye Dönüştürdüler” adlı sergiyi Eskişehirlilerle buluşturdu. Çevre kirliliğine karşı duyarlılık sağlamak, doğal kaynakları korumak ve enerji tasarrufuna dikkat çekmek amacı ile açılan sergi, vatandaşlardan tam not aldı.

Çevre Sağlık Çalışma Grubu’nun ödüllü projesi “Geri Dönüştür, Dünyayı Değiştir” den ilham alan ve şehrimizde ilk olma özelliği taşıyan “Hünerli Eller, Eskiyi Yeniye Dönüştürdüler” adlı serginin üçüncüsü Büyükşehir Sanat Merkezi Turgut Özakman Sergi Salonu’nda açıldı.

Açılış konuşmasını yapan kurs eğitmeni Reyhan Ayşe Dondemir “Kurslarımızda ben ve arkadaşlarım eskiyi yeniye dönüştürerek,  çevreye ve doğamıza faydalı olmaya çalıştık. Elimizde bulunan ve kullanılmayan araç-gereci, kumaşı, kartonu değerlendirerek kullanılır hale getirdik.”dedi.

Çevre dostu bir sergiyi vatandaşlarla buluşturmaktan son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise “Doğal dengenin korunması, hepimiz için son derece önemlidir. İnsanların bilinçlendirilmesi, yaptırımların arttırılması daha sağlıklı ve çevre için büyük önem taşıyor. Çevre kirliliğinin büyük ölçüde önlenmesi için, geri dönüşüm önemli bir koşuldur. Burada kadınlarımız el emekleri ile çevremiz için büyük bir adım attılar. Kendilerine çok teşekkür ediyor, bu tarz çalışmaların örnek olmasını temenni ediyorum.”dedi. Açılışa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise Eskişehir Kent Konseyini doğaya duyarlı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Birbirinden farklı malzemelerin geri dönüştürülerek yapıldığı eşyaların yer aldığı sergi 30 Ocak 2019 tarihine kadar gezilebilecek.

 

 

PAYLAŞ