HABERLER

CAN DOSTLARI İÇİN ANLAMLI İŞBİRLİĞİ

21.01.2019

Eskişehir Kent Konseyi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ve AHBAP Eskişehir paydaşlığında gönüllüler ile birlikte yapılan 50 adet köpek kulübesi, kedi evi ve kuş yuvası Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırılmak üzere gençlere teslim edildi.

Ahbap Eskişehir ekibinin bağış yoluyla temin ettiği malzemeler, Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı atölyelerinde genç gönüllülerin de katkılarıyla yapıldı. Kulübeleri teslim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen özellikle gençlerin bu çalışmada yer almasını çok önemsediğini belirterek “Biz yetişkinler zaman zaman sınıfta kalıyoruz ama gençler ışık ve ümit saçıyorlar. Özelikle son olarak belediyemiz işçileri ve kent konseyimizle sokak hayvanları için yaptıkları bu kulübeleri dağıtacak olmaları son derece anlamlı. Gençleri bir kez daha kutluyorum. Böyle bir oluşuma vesile olan değerli sanatçılarımızdan Sayın Haluk Levent’e de buradan sevgilerimi yolluyorum.”dedi.

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise uzun süredir sokak hayvanlarının barınabilmesi için Hayvan Hakları Çalışma Grubu ile kulübeler yerleştirdiklerini belirterek “Sokaklarda yaşayan canlarımız için her zaman işbirliğine varız. Ancak Ahbap Eskişehir ekibindeki gençlerin böyle bir duyarlılık ve farkındalık ile bu işe göğüs germesi ve bizden böyle bir talepte bulunmaları yaptığımız işe ayrı bir anlam kazandırdı.”diye konuştu. Ahbap Eskişehir Temsilcisi Zeynep Ünal ise Ahbap Eskişehir olarak sokak ahbaplarımız için çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirterek “Bizlere verdikleri desteklerden dolayı belediyemize ve Eskişehir Kent Konseyi’ne çok teşekkür ederiz.”ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ