HABERLER

“TERMİK SANTRAL BU ŞEHRE YAKIŞMAZ”

09.01.2019

 

Eskişehir Kent Konseyi 19. Olağan Bilgilendirme Genel Kurulu, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi. 

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy’un divan başkanlığı yaptığı toplantıda, Kent Konseyi’nin yaptığı çalışmalar ve hayata geçirilen projeler Genel Kurul üyelerine anlatıldı.

Açılış konuşmasında Türkiye Kent Konseyleri Birliği çalışmalarını aktaran Başkan Akçasoy, Kent Konseylerinin gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile farklı illerimize giderek bilgi ve tecrübelerimizi paylaştıklarını ve mevzuat ile ilgili çalışmalar sürdürdüklerini ifade ederek “İnanıyoruz ki Kent Konseyleri toplumsal değişimin öncüsü oldukları çok sayıda kentsel hak mücadelesini görünür hale getirecekler.”dedi.

Açılış konuşmasının ardından konsey tarafından gerçekleştirilen çalışmalar Genel Kurul üyelerine sunuldu. Sunumun ardından şehrimizde kurulması planlanan Kömürlü Termik Santral konusuna dikkat çeken Akçasoy “Bizler kentimize olumlu katkıları olacak yatırımları destekliyoruz. Ancak termik santral gibi insan sağlığını, yaşadığımız çevreyi olumsuz etkileyecek bir yatırım yerine, termal tesis ya da kent turizmine katkı sağlayacak yatırımları görmeyi arzu ediyoruz.”dedi. İnsan sağlığını ve kentimizin marka değerini her türlü maddi kazanımın önünde tuttuklarını kaydeden Akçasoy “Biz çevreyi sadece kendimiz için değil, özellikle geleceğimiz olan çocuklar adına sahiplenmek ve canla başla korumak durumundayız. Çünkü termik santral bu şehre yakışmaz.”diye konuştu.

PAYLAŞ