HABERLER

UZLAŞI İÇİN ÇİZDİLER

27.12.2018


Eskişehir Kent Konseyi ve Aktiffelsefe Kültür Derneği Eskişehir Şubesi işbirliği ile düzenlenen 10. Uluslararası Eskişehir Karikatür Festivali başladı. 52 ülkeden, 287 karikatüristin 961 karikatür ile katıldığı festivalin bu yılki konusu “Siyah&Beyaz-Uzlaşma” olarak belirlendi.
Haller Gençlik Merkezinde düzenlenen açılış töreninde konuşan Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu festival konusunun Siyah&Beyaz –Uzlaşı olduğunu hatırlatarak “Kent Konseyi de uzlaşı kültürüne göre hareket eder. Çalışmalarımıza baktığınızda şehrin her rengini görebilirsiniz. Biz Aktiffelsefe ile de uzlaşıyı sağladık. Darısı tüm dünyanın başına diyor ve bu anlamlı karikatürleri bizlerle buluşturmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi. Daha sonra söz alan Aktiffelsefe Kültür Derneği Şube Başkanı Atakan Tamkan ise bu yıl Kent Konseyi ile paydaş olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek “Kent Konseyi’nin genel ilkelerinden birisi de hiçbir ayrım yapmaksızın bütünü kucaklıyor olması. Bu hem bizim derneğimizle hem de festival konumuzla yakından bağlantılı. Kendilerine destekleri için teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.
Açılışın karikatür sergisi gezildi ve daha sonra panele geçildi. Sergi, Haller Gençlik Merkezinde 29 Aralık 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

PAYLAŞ