HABERLER

YOĞUN STRES ÖFKE GETİRİYOR

17.12.2018

 

Eskişehir Kent Konseyi ve Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi paydaşlığında “Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi” adlı seminer düzenlendi. Günlük hayatta sıkça başımıza gelen öfke ve yoğun stresle baş edebilme konularının konuşulduğu seminer katılımcıların beğenisini topladı.

Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik, Kent Konseyi Toplantı Salonunda yapıldı. Uzman Klinik Psikolog Ayşe Dönerce ve Psikiyatrist Uzman Doktor Gönül Sünnetçioğlu tarafından verilen seminerin açılış konuşmasını Kadın Meclisi Başkanı Sühendan Koparal yaptı. Koparal çok boyutlu bir toplumsal sorun olan kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmanın ancak toplumun tüm kesimlerinin kararlı mücadelesi ve bütüncül bir yaklaşımla mümkün olacağını belirterek “Kadına yönelik şiddetin önlenmesi devletin politikası olmalıdır.  Bu eğitimlerin içinde olmasını düşündüğümüz stres yönetimi ve öfke kontrolü konularını uzmanlarımız aracılığıyla sizlerle paylaşmak istedik.”dedi. EMO Kadın Komisyonu Başkanı Hatice Aydın ise bu seminerle farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından başlayan seminerde Psikiyatrist Uzman Doktor Sünnetçioğlu öfke ve stresin günümüzde en yaygın yaşanan duygu durumlarından olduğunu belirtti. Stres ve öfkenin kontrol edilebilir olduğunu anlatan Klinik Psikolog Dönerce ise “Stres ve öfke çoğu zaman iç içedir. Stresin olduğu yerde öfke de oluşur. Pozitif düşüncelerle bu durumu tersine çevirebiliriz.”diye konuştu.

Seminer sonunda Kent Konseyi Başkanı Akçasoy, konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etti.

 

PAYLAŞ