HABERLER

KONSEYDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN YENİ KULÜBELER

10.12.2018

 

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.

3 yıldır yürütülen çalışma kapsamında Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından atık malzemelerden yapılan dayanıklı kulübeleri ihtiyaç duyulan yerlere yerleştirmeyi sürdürüyor. Kış mevsimi ile birlikte hava şartlarının ağırlaştığını söyleyen Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin “Bu kulübeler ile canlarımız olumsuz hava şartlarından korunmuş oluyorlar. Çok fazla talep alıyoruz. Elimizden geldiğince her çağrıya cevap vermeye çalışıyoruz. Bizlere bu konuda destek olan Büyükşehir Belediyemize, Kent Konseyimize ve gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum.”dedi.
Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu ise kulübe yapımına devam edeceklerini belirterek “Sokaklarda yaşayan sevimli dostlarımız bu dayanıklı kulübelerde daha iyi şartlarda barınma imkânına sahip oluyorlar. Bu durumun verdiği mutluluk paha biçilemez. Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde sokaklarda yaşayan canlarımız için bir kap yemek, bir kap su vermeyi, onları soğuk hava şartlarından korumayı ihmal etmeyelim.”dedi. 
Kulübeleri gören vatandaşlar ise Eskişehir Kent Konseyi’ne teşekkür ettiler.

PAYLAŞ