HABERLER

YEDİTEPELİ ÖĞRENCİLERDEN KENT KONSEYİNE İNCELEME ZİYARETİ

29.11.2018

 

Örnek işleyiş ve çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Eskişehir Kent Konseyi’ne inceleme ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri Kent Konseyi hakkında daha detaylı bilgi almak üzere Eskişehir’e geldi.

Kent Konseyi Toplantı Salonunda gençlerle bir araya gelen Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu, öğrencilere kent konseyinin yapısını, çalışma biçimini, etki ettiği alanları ve faaliyetlerini anlattı. Eskişehir Kent Konseyi olarak çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürdükleri anlatan Kapanoğlu “Kentte yaşayan hiç kimseyi ötekileştirmeden kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar ve yaşadığı kente gönül veren hemşehrilerimizi buluşturan yapımızı gerçekleştirdiğimiz projeler, farkındalık çalışmaları ile her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Mezun olduktan sonra alacağınız tüm görevlerde yaşadığınız kente dair duyarlı olmalı ve gönüllü faaliyetlere zaman ayırmalısınız. Bu tür aktiviteler sizlerin kişisel gelişiminize katkı sağlamasının yanı sıra yaşadığımız dünyaya karşı sorumluluğumuzu yerine getirmenin de vicdani rahatlamasını sağlayacaktır.”dedi. Kapanoğlu’nu ilgiyle dinleyen gençler, konuşmanın ardından merak ettikleri soruları sordular.

Ziyaretin sonunda Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Barış Gençer Baykan Kapanoğlu’na plaket takdim ederek “Misafirperliğiniz ve tecrübelerinizi paylaştığınız sıcak sohbetiniz için öğrencilerim adına sizlere teşekkür ediyorum.”dedi.

PAYLAŞ