HABERLER

"İLK ÇIKACAK YASALAR ARASINDA OLMALI"

04.10.2018


Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, 4 Ekim Hayvan Haklarını Koruma Günü nedeniyle “Beni Terketme” isimli fotoğraf sergisi açtı. Kanatlı AVM’de açılan sergi,11 Ekim 2018 tarihine kadar gezilebilecek.
Hayvan Hakları Çalışma Grubu üyelerinin çektiği barınaklarda ve sokaklarda yaşayan can dostlarının bulunduğu fotoğrafların yer aldığı sergi, farkındalık yaratmak için açıldı. Açılışa Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu ve vatandaşlar katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, hayvanlara yapılan vicdansızca saldırıların arttığını vurgulayarak “Onlara yapılan bu fillerin önüne geçilmesi adına, bir an önce onları koruyan yasa maddelerinde değişikliğe gidilip işkence, tecavüz, yaralama, öldürme suçlarının karşılığının kabahatlerden çıkartılıp ceza kanunu kapsamına alınması isteğimizi 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü dolayısıyla yineliyoruz. TBMM’nin yeni döneminin açılmasıyla ilk çıkacak yasalar içinde yer alacağı sözünün verildiğini, vekillerimizin, yoğun ülke gündemi içinde bu sözlerini unutmayacakları umudunu taşımaktayız.Bilinmelidir ki tüm canlıların yaşam hakkı kutsaldır. Bu kutsallığın devlet otoritesi tarafından, gelişmiş, uygar ülkelerde olduğu gibi layığıyla korunması talebimiz ise bizlerin en doğal hakkı ve beklentisidir.”dedi.
Hayvan Hakları Çalışma Grubunu üyelerine can dostları adına gerçekleştirdikleri çalışmalar için teşekkür ettiğini ifade eden Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise “Bizler Eskişehir Kent Konseyi olarak sessiz canlarımızın, daima en güçlü sesi olacağımızın kamuoyunca bilinmesini isteriz. Onlar sahipsiz değildir. Bizler onların sesi ve sahipleriyiz. “ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ