HABERLER

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ RİZE’DE BULUŞTU

08.09.2017


Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin “Pratiklerle Kent Konseylerinde Katılım” başlıklı toplantısı Rize Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleşti.
Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Necati Binici başkanlığında yapılan toplantılara Rize Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse ev sahipliği yaparken, toplantılara Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Erzurum, Elazığ, Çanakkale, Kahramanmaraş, Adana, Eskişehir, Sivas, Erzurum başta olmak üzere çok sayıda il ve ilçeden Kent Konseyi Başkanı, Genel Sekreteri ve yürütme kurulu üyesi katıldı. 
Kent Konseyleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımlarının yapıldığı buluşmada, Birlik Yürütme Kurulu üyeleri ile Rize Kent Konseyi Başkanı ve yürütme kurulu üyeleri Vali, Belediye Başkanı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü ve Çaykur Genel Müdürünü ziyaret ederek karşılıklı bilgilendirmelerde de bulunuldu.
Toplantı, Samsun-Sarp Hızlı Tren Yolu projesiyle ilgili Bölge Kent Konseylerinin ortak çalışma yürütmesi ve bu çalışmanın adımlarının ve içeriğinin konuşulacağı ilk çalışmanın Ordu’da yapılması kararıyla sona erdi.

PAYLAŞ