HABERLER

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

02.06.2017


Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve Eskişehir Anadolu Lisesi (EAL) öğrencileri işbirliği ile yaptırılan kedi evi, lisenin bahçesine yerleştirildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, EAL’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Mustafa Yetim’in önderliğinde öğrencilerin hayvanlar için çalışmalar yapmak üzere kendileri ile iletişime geçtiğini aktararak “Öğrencilerimiz sağduyulu davranarak sokak kedileri için kedi evi yapımında kullanılmak üzere aralarında topladıkları paraları bize ulaştırdılar. Hayvan Hakları Çalışma Grubu olarak biz de bu çalışmaya destek verdik. Ardından kedi evimiz için malzeme temin ettik. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz de malzemelerimizi ücretsiz olarak kedi evine dönüştürdü. Canlarımız için bu çalışmaya destek olan herkese teşekkür ederiz.”dedi.
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy da bu çalışmaların tüm okullara örnek olması gerektiğini ifade ederek “Böylesine anlamlı ve duyarlı çalışmalar sergiledikleri için EAL idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkürü borç biliriz. Kendilerine sokaklarda yaşayan canlarımız için yapacakları her çalışmada desteklerimiz devam edecektir.”şeklinde konuştu.

PAYLAŞ