HABERLER

Bir Milyar Kadın Yükseliyor

14.02.2013

Dünyanın Her yerinde İnsanlık dışı Muamelelere maruz kalan kadınlar için uluslar arası bir kampanya başlatıldı.”The one Billion Rising – Bir Milyar Ayaklanma “bilinçlendirme ve farkındalık kampanyası özellikle kadına şiddet konusunda son zamanlarda yapılan en iyi işlerden biri kuşkusuz.
Bir milyar kadına ulaşmayı amaçlayan kampanyada ana nokta, işlenmek istenen ana tema şu;”Dünyada Her üç Kadından Biri Hayatında En az Bir kez şiddet Görüyor ya da Tecavüze uğruyor. Bir Milyar Kadının Haklarının İhlal edilmesi gaddarlıktır, Bir Milyar Kadının Dans Etmesi ise Devrimdir.”
Bir Milyar Kadın hem de 14 Şubat Sevgililer Gününde bulundukları illerde aynı anda dans edecek ve bu şekilde şiddete karşı tepkilerini göstererek ayaklanacaklar. Görmüş oldukları şiddeti protesto edecekler. Bundan daha güzel bir güçlenme şekli olamaz.14 Şubat'ın tarih olarak seçilmesi de son derece anlamlı.
Kadına uygulanan şiddet bittiği zaman dünyada ki her şey olumlu yönde değişecektir.

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde Eskişehirdeki tüm kadın dernekleri ile birlikte bu kampanyaya destek vermek amacıyla 14 Şubat 2013 Perşembe Günü Saat 12.30 da Adalar Migros Önünde “Bir Milyar Kadının Yükselmesi “için dans ederek, Kadına Yönelik Şiddete “DUR” dedik.

PAYLAŞ