HABERLER

“KENTLERİMİZİN GELİŞİMİNDE TUNA BOYUNDAN GELEN SOYDAŞLARIMIZIN BÜYÜK KATKISI OLMUŞTUR.”

21.09.2021

“KENTLERİMİZİN GELİŞİMİNDE TUNA BOYUNDAN GELEN SOYDAŞLARIMIZIN BÜYÜK KATKISI OLMUŞTUR.”

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray AKÇASOY, Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Neziha Bilen ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Ziyarette konuşan Başkan Bilen, “Rumeli Balkan göçmenlerimizin yoğun olarak yaşadığı şehrimizde gönüllülük esası ile gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bizlerinde tüm çalışmalarımızda tek amacımız kültürümüzü muhafaza etmektir. Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği olarak bizleri onurlandırdınız ve çok mutlu ettiniz. Size gönülden teşekkür ediyoruz.” diyerek, Rumeli Balkan kültürünü daha geniş kitlelere yaymayı amaçlayan projelerinden söz etti.

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray AKÇASOY  ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Balkanlar”dan göç edip ana yurda dönen soydaşlarımız, ülkemizin en büyük zenginliği ve güzel şehrimizin de vazgeçilmez değerlerinden biridir. Kentlerimizin gelişiminde Balkanlar'dan ve Tuna boyundan  gelen soydaşlarımızın son derece büyük faydaları oldu. Balkan göçmenlerinin onurlu geçmişi, aydınlık bir geleceği vardır. Büyük bir dayanışma ve işbirliği içinde hareket etmemiz gereken bugünlerde sizlerle ortak çalışmalar gerçekleştirecek olmaktan mutluluk duyarım” diyerek Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

PAYLAŞ